Wolontariat pracowniczy na serio czyli jak angażować, uświadamiać i przywracać poczucie sensu?

Izabela Dyakowska

To spotkanie dla tych, którzy chcą odkryć, jak wolontariat w miejscu pracy realnie wpływa na ludzi, organizacje i otoczenie. Uczestnicy zobaczą, gdzie leży największy potencjał wolontariatu, co sprawia, że angażuje, i jakie korzyści przynosi tym, którzy traktują go poważnie.

Będzie o tym, jak wolontariat pracowniczy buduje zaangażowanie i wzmacnia zespoły, dlaczego może być kluczowym elementem kultury organizacyjnej, a także co zrobić, by nie stracił autentyczności. Spojrzymy na wolontariat z różnych perspektyw, przyjrzymy się szansom i zagrożeniom, poszukamy odpowiedzi na pytanie, co sprawia, że niektóre inicjatywy żyją latami, a inne kończą się po jednej akcji.

To przestrzeń do rozmowy, wymiany doświadczeń i spojrzenia na wolontariat pracowniczy z różnych perspektyw, które pomagają dostrzec jego realną siłę i znaleźć własną drogę do zaangażowania, które ma znaczenie.

Izabela Dyakowska – politolożka społeczna, ekspertka CSR, współtwórczyni ruchu wolontariatu pracowniczego w Polsce, prezeska Fundacji Instytut Wolontariatu Pracowniczego oraz Fundacji Kapitalni Społecznie. Certyfikowana trenerka organizacji pozarządowych i biznesu, wykładowczyni, propagatorka współpracy międzysektorowej i społecznego zaangażowania ludzi aktywnych zawodowo przy wsparciu pracodawców. Członkini Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz licznych grup eksperckich ds. CSR. Znalazła się na Liście 50 Kobiet Polskiego CSR według FOB oraz w gronie Ludzie III sektora NGO.pl.

Od 25 lat inicjuje projekty wzmacniające kapitał społeczny, rozwój relacyjnej kultury organizacyjnej, naturalnego przywództwa i ekonomii współpracy. Współautorka innowacyjnych programów społecznych w III sektorze oraz w sektorze edukacji, zdrowia, pomocy społecznej i biznesu. Zaangażowana w budowanie synergii lokalnych działań społecznych oraz rozwijanie partnerstw międzysektorowych na rzecz zrównoważonego rozwoju. Mama dwójki nastolatków.