CSR
CSR w branży logistycznej – Geis promotorem społecznej odpowiedzialności biznesu

CSR w branży logistycznej – Geis promotorem społecznej odpowiedzialności biznesu

Już 23 marca odbędzie się pierwsza konferencja CSR Poland, podczas której przedstawiciele świata nauki i biznesu będą dyskutowali o społecznej odpowiedzialności biznesu. Prelegenci podzielą się swoimi doświadczeniami, inspirując uczestników do kolejnych działań w ich firmach. 

Do sponsorów wydarzenia dołączył Geis PL, część międzynarodowej firmy logistycznej z siedzibą w niemieckim Bad Neustadt. Firma posiada 21 oddziałów w całej Polsce i zatrudnia 450 pracowników. Od lat jednym z jej podstawowych celów jest zrównoważony rozwój, czyli między innymi ochrona środowiska, działania przyjazne dla klimatu i oszczędzanie zasobów naturalnych.

Zgodnie ze strategią G-CSR cele te realizowane są m.in. poprzez dążenie do minimalizacji zużycia mediów i redukcji odpadów, optymalizację tras, ładunków i oszczędności paliw czy maksymalne wydłużenie przydatności palet transportowych. Od przewoźników i innych dostawców firma oczekuje analogicznego podejścia do zagadnień środowiskowych. A to tylko jeden z wielu elementów działań CSR przedsiębiorstwa.

Pozytywne skutki działań z zakresu społecznej odpowiedzialności widać na co dzień, nie tylko w naszym otoczeniu biznesowym, ale również w życiu prywatnym. Zrównoważony rozwój to znacznie więcej niż ekologia. Czujemy się także odpowiedzialni za naszych pracowników i za społeczności lokalne. Jako firma logistyczna o międzynarodowym zasięgu, a jednocześnie przedsiębiorstwo rodzinne, wierzymy, że właściwe wspieranie rozwoju pracowników, ale również dbałość o społeczny i naturalny kapitał jest nie tylko przejawem naszej odpowiedzialności i naszym zobowiązaniem, ale również ma ogromny wpływ na rozwój całej firmy – tłumaczy Dorota Wójcik, HR Manager w firmie Geis PL.

Jedną z inicjatyw Geis PL na rzecz społeczności pracowników jest projekt o nazwie Ladies First. Jego głównym celem jest rozwój osobisty i zawodowy kobiet pracujących w firmie.

Organizujemy szkolenia, warsztaty, webinary i spotkania wspierające kobiety. Pomagamy budować im własną odporność psychiczną oraz wdrażać zasady work-life balance. Uczymy zasad zdrowego odżywiania i stylu życia. Na spotkania zapraszamy ekspertów, praktyków i edukatorów, m.in. psychologów, coachów czy dietetyków. Dbamy o integrację, inspirujemy się wzajemnie, a w efekcie budujemy silną, kobiecą stronę postrzeganego jako męski biznesu logistycznego – mówi Dorota Wójcik. – Co istotne, nasz kodeks etyczny G-Way zawiera zasady wyrównujące szanse kobiet i mężczyzn. Nie pozwalamy na dyskryminację ze względu na płeć. Cieszy mnie więc, że już 35% naszej całej załogi to kobiety oraz że ten wskaźnik systematycznie wzrasta. To naprawdę świetny wynik w branży TSL – dodaje przedstawicielka firmy.

Wszystkim zatrudnionym w firmie dedykowany jest program FIT Geis, promujący budowanie zdrowego stylu życia i połączony ze wsparciem organizacji charytatywnej – łódzkiej fundacji prowadzącej hospicjum dla dzieci. Pracownicy zbierają kilometry, spacerując, biegając i jeżdżąc na rowerze. Każdy pokonany kilometr przeliczony jest na złotówki i systematycznie co kwartał przekazywany fundacji. 

Więcej na temat działań CSR w branży logistycznej opowie przedstawicielka firmy Geis PL Dorota Wójcik w czasie konferencji CSR Poland 23 marca w Krakowie.

– Moja prelekcja to intensywna podróż przez aktywności z zakresu CSR realizowane w firmie logistycznej. Od prostych inicjatyw, po zaawansowane projekty, bo przecież CSR ma wiele twarzy. Podzielę się nie tylko naszymi doświadczeniami w Geis, ale także odpowiem na pytania: Jak kształtować politykę personalną firmy poprzez społeczną odpowiedzialność, dzięki kodeksom etycznym, projektom rozwojowym i integrującym pracowników oraz programom społecznym? Jak angażować pracowników? Jak skutecznie działać na linii Edukacja – Biznes? Jak budować programy, aby CSR nie był kojarzony tylko z employer brandingiem? Myślę, że zapowiada się inspirująco, do zobaczenia! – mówi Dorota Wójcik.

Bilety na konferencję CSR Poland 2023 już zostały wyprzedane, ale wciąż można dołączyć do uczestników gali CSR Poland Awards, podczas której zostaną nagrodzone wyróżniające się osoby i projekty z obszaru CSR w 2022 r. Bilety są dostępne na: www.csrpoland.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *