Zrównoważony rozwój i integracja zasad ESG (Environmental, Social, Governance) stają się coraz ważniejszym elementem strategii biznesowych. Firmy, które zrozumieją i wdrożą te zasady, mogą liczyć na poprawę swojej pozycji rynkowej, budowanie zaufania interesariuszy oraz lepszy dostęp do finansowania.
Warsztaty „ESG w praktyce” to kompleksowe wprowadzenie do tej tematyki, skupiające się na kluczowych wyzwaniach i praktycznych rozwiązaniach dla firm.
Podczas warsztatów uczestnicy:
Warsztaty są podzielone na trzy kluczowe moduły:
Systematyzacja pojęć i regulacje unijne
Tworzenie strategii ESG i proces wdrożenia
Forma warsztatów:
Warsztaty prowadzone będą w interaktywnej formie, łącząc wykłady eksperckie z ćwiczeniami praktycznymi. Uczestnicy będą mieli okazję pracować w grupach nad case studies oraz dyskutować nad realnymi wyzwaniami związanymi z ESG w ich branżach. Spotkanie zakończy się sesją Q&A, podczas której eksperci odpowiedzą na pytania i podzielą się wskazówkami na przyszłość.
Grupa docelowa:
Warsztaty są skierowane do kadry zarządzającej, specjalistów ds. zrównoważonego rozwoju, menedżerów odpowiedzialnych za strategie biznesowe oraz osób zajmujących się raportowaniem i wdrożeniem regulacji w organizacji. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy zdobędą solidną wiedzę teoretyczną, praktyczne narzędzia oraz inspirację do rozpoczęcia lub udoskonalenia działań ESG w swoich firmach. To idealne wprowadzenie dla organizacji, które chcą sprostać nowym wymaganiom rynkowym i osiągnąć sukces w zrównoważonym rozwoju.
Katarzyna Gajus- Wyrwicz – Doradczyni dla zrównoważonego biznesu, wykładowczyni akademicka, trenerka. Ekspertka w zakresie CSR, ESG i zrównoważonego rozwoju, współpracuje w tym zakresie z wieloma instytucjami i biznesami. Realizowała i koordynowała projekty m.in. z sektora finansowego, energetycznego, wydobywczo-hutniczego, branży logistycznej, w tym lotniczej, a także budowlanej, odzieżowej oraz jednostek samorządu terytorialnego.
Opracowuje dokumenty strategiczne, m.in. w oparciu o SDGs i ISO 26000, doradza przy ich wdrażaniu oraz komunikacji. Ma wieloletnie doświadczenie w raportowaniu danych niefinansowych według GRI Standards, IIRC, TCFD oraz innych międzynarodowych standardów raportowania. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialnego zarządzania organizacją oraz komunikowania kwestii CSR na studiach magisterskich, podyplomowych oraz MBA.
Członkini międzysektorowych zespołów na rzecz zrównoważonego rozwoju i CSR, współautorka i redaktorka merytoryczna publikacji „Rola MŚP w budowaniu odpowiedzialnego biznesu w Polsce. Poradnik dla MŚP, jak stać się częścią zmiany”. Współzałożycielka Stowarzyszenia Lepsze Miasto.
Ewa Bednarczyk – Prezeska Zarządu GPM EMEA sp. z o.o., Prezeska Zarządu pm2pm sp. z o.o., wielokulturowa Project Managerka, trenerka. Ekspertka w obszarze zrównoważonego zarządzania projektami, inicjatorka wdrożenia podejścia Green Project Management w regionie EMEA.
Współpracuje z ponad 70 narodowościami, szerząc ideę odpowiedzialnego biznesu i projektów. Ma wieloletnie doświadczenie w organizacji międzynarodowych wydarzeń, budowania partnerstw, wdrażania nowych produktów. Była inicjatorką wdrożenia podejścia Green Project Management w regionie EMEA. Ma 15-letnie doświadczenie jako trenerka i konsultantka z zakresu zarządzania projektami. Szerzy filozofię doskonałości w zarządzaniu projektami, a w szczególności projektami uwzględniającymi zrównoważony rozwój na polskim, jak i światowym forum.
Jest ekspertką w zakresie doskonalenia kompetencji kierowników projektów, wierząc w siłę współpracy, networkingu i budowania partnerstw w celu dostarczania długoterminowych korzyści dla interesariuszy. Skutecznie tworzy nowe zespoły i produkty, łączy partnerów: przedsiębiorstwa, uczelnie, firmy szkoleniowe i organizacje pozarządowe oraz wspiera ich w rozwoju zawodowym. Współpracuje z wiodącymi organizacjami w zakresie zarządzania projektami i zrównoważonego zarządzania projektami.
Jest twórczynią i współtwórczynią takich marek jak Kampus Zarządzania Projektami, Kampus Rozwoju i Coaching4Development. Licencjonowana Trenerka Zarządzania Projektami IPMA, Project Managerka IPMA lev. C, PRINCE2 Foundation, Certified Green Project Manager level b. Asesorka nagrody Polish Project Excellence Award, wykładowczyni akademicka na Politechnice Wrocławskiej, AWSB, UEW.